Home » Studia » W jaki sposób ukończyć studia na Uniwersytecie Ekonomicznym

W jaki sposób ukończyć studia na Uniwersytecie Ekonomicznym

Uniwersytet Ekonomiczny to czołowy uniwersytet w Polsce. Ukończenia studiów zarówno licencjackich, jak i magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym nie jest wcale takie proste. Konieczne jest najpierw zaliczenie wszystkich przedmiotów, a także egzaminów. Wtedy można przystąpić do napisania pracy licencjackiej  lub tez pracy magisterskiej. Napisanie pracy dyplomowej na Uniwersytecie Ekonomicznym jest działaniem wieloetapowym, jak również wielopłaszczyznowym.

Nie ma jednej recepty jak to zrobić najlepiej i najrzetelniej. Istnieją różne teorie w tym zakresie i trzeba dopasować sobie odpowiednią do własnych umiejętności i wiedzy. Głównym drogowskazem w przypadku pisania prac dyplomowych tego typu powinien być sam promotor. To on powinien wyjaśnić wszystko, a także odpowiedzieć na najbardziej złożone pytania. Na każdym etapie, kiedy tylko będziemy mieli problem z czymkolwiek, powinniśmy się z nim umówić i przedyskutować problemu.

Gdy napiszemy już pracę, należy oddać ja promotorowi do sprawdzenia. W przypadku,  gdy już sprawdzi i wskaże, gdzie należy nanieść korekty, wtedy należy opracowanie poprawić zgodnie z wytycznymi. Później należy pracę oddać do druku i do oprawienia. Bardzo popularne wśród studentów są twarde oprawy, tego typu prace wyglądają bardziej profesjonalnie. Ostatni etap to oddanie pracy do dziekanatu i czekanie na wyznaczenie terminu obrony.

Uniwersytet Ekonomiczny daje szansę na ciekawą karierę.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym jest bardzo dużo różnych specjalności. Najlepiej już podczas studiów, warto szukać praktyk lub staży. Tylko tu jedna ważna uwaga: należy podejmować się takich praktyk lub staży, które nas rozwijają. Jeśli będziemy tylko przybijać pieczątki i parzyć kawę -wówczas takie aktywności są stratą czasu. Obecnie widać, że na rynku pracy najwięcej pracy jest w sprzedaży oraz informatyce. Niezależnie co wybierzemy, powinniśmy szukać jak najwięcej kontaktu z praktyką. Tak naprawdę pracodawcy w większym stopniu zwracają uwagę na praktyczne umiejętności, aniżeli na same dyplomy. Na rozmowie kwalifikacyjnej pochwalenie się własnymi, praktycznymi osiągnięciami stanowi często większy argument przetargowy aniżeli formalne wykształcenie. Ukończenie studiów z pewnością nie może stanowić końca naszej edukacji. Rynek pracy dynamicznie się zmienia. A my musimy cały czas się do niego dostosowywać.


Zostaw komentarz