• Edukacja na Uniwersytecie Ekonomicznym stanowi furtkę do kariery

Strona główna » Ekonomia » Łatwe tematy prac licencjackich z ekonomii

Łatwe tematy prac licencjackich z ekonomii

licencjackie prace z ekonomii
licencjackie prace z ekonomii

Łatwe tematy prac licencjackich z ekonomii są często bardzo poszukiwane przez studentów. W poniższym artykule przedstawimy przykłady takich motywów przewodnich. Jeśli nie masz pomysłu na swój licencjat, to poniższe informacje przydadzą się Tobie.

Na pewno klasycznym tematem na licencjat jest “analiza finansowa danej spółki giełdowej”. Zaletą tego motywu przewodniego jest bardzo łatwy dostęp do danych. Wszystkie spółki giełdowe mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych. Jedyne co właściwie musisz zrobić to pobranie tych danych, a następnie obliczenie wskaźników rentowności, płynności, zadłużenia itd.

Kolejnym zagadnieniem, które świetnie nadaje się na temat licencjatu z ekonomii, jest “analiza fundamentalna i analiza techniczna danej spółki giełdowej”. Podobnie, jak poprzednio zaletą jest to, że tutaj również masz łatwy dostęp do informacji. Ten motyw przewodni jest szczególnie ciekawy, jeśli interesuje Ciebie inwestowanie pieniędzy.

Następny raczej łatwy temat na pracę licencjacką z ekonomii brzmi “ocena efektywności danej inwestycji”. Tutaj musisz przedstawić, jak inflacja wpływa na stopy zwrotu danych inwestycji. Temat ten jest raczej łatwy. Wystarczy obliczyć, jak kształtowała się realna stopa inflacji na przestrzeni lat i jak ta wartość odnosi się do stopy zwrotów danych inwestycji.

Kolejny łatwy temat to “zalety oraz wady waluty Euro”. Jego łatwość wynika z faktu, iż jest on bardzo dobrze udokumentowany. Powstała już bardzo bogata literatura, która z reguły prezentuje negatywne oblicze tejże waluty. Poza tym dane do tej problematyki są szeroko dostępne. Niezbędne dane znajdziesz na stronach unijnych instytucji.

Łatwe tematy prac licencjackich z ekonomii – podsumowanie.

Łatwe tematy prac licencjackich z ekonomii również mogą być bardzo ciekawe. Zwłaszcza te, które skupiają się na analizie sytuacji finansowej lub giełdowej danego przedsiębiorstwa. Jeśli Twój promotor nie jest przesadnie ambitny, to wybór któregoś z powyższych tematów wydaje się być dobrą decyzją.

Praca licencjacka z ekonomii to najprawdopodobniej Twój debiut naukowy. Dzięki niemu zobaczysz, jak wygląda opracowywanie danego zagadnienia. Zdobędziesz również cenną wiedzę, która może mieć olbrzymi wpływ na Twoją karierę zawodową. Poza tym wyrobisz sobie nawyki, które przydadzą się Tobie podczas Twojej kariery.


Zostaw komentarz